WEBSTEP blog

Pokračování

Cloud vs. vlastní server vs. virtuální server: Jaké řešení se vaší firmě nejvíc vyplatí

Cloud. Virtuální server. Vlastní server. Pokud se člověk aktivně nezajímá o IT, pravděpodobně je pro něj většina těchto výrazů španělskou vesnicí. Potíž nastává v okamžiku, kdy má v rámci firmy rozhodnout, zda se tedy zvolí strategie „migrace na cloud“, nebo „virtualizace serveru“. Jaký je v tom rozdíl? Nebo jde o jedno a to samé, jen jinými slovy? To vše by mělo zajímat především menší a střední firmy, pro které se jedná v koronavirové době o téma číslo jedna.

Přečíst článek

Jak zálohovat data ve firmě?

„Nezapomeňte si to každých 5 minut uložit.“ Pokaždé stejná rada, kterou dostávají žáci v hodinách informatiky i zkušení manažeři na každoročním povinném IT školení. Zdánlivá banalita, jež je ovšem v konečném součtu tím nejdůležitějším procesem, který je ve firmě potřeba řešit. Pravidelné ukládání, zálohování a archivování dat je totiž tím, co odlišuje úspěšnou a rostoucí společnost od podniku, jenž stojí jednou nohou v likvidaci. Že takové tvrzení není vůbec přehnané, dokazují i naše dlouholeté zkušenosti. Rozhodli jsme se proto sepsat pár jednoduchých pouček, jak zálohovat data ve vaší firmě – efektivně a spolehlivě.

Přečíst článek

Doba cloudová: 10 důvodů, proč firmu v roce 2021 přesunout do virtuálního prostoru

Současná doba je doba cloudová. Podle průzkumu časopisu Forbes z roku 2020 už na cloudové řešení přešly více než dvě třetiny českých firem. A většina zbylých o tom minimálně uvažuje. Ale co je to vlastně ten cloud? Lze si ho představit jako ohromnou síť vzájemně propojených serverů, které jsou k dispozici 24 hodin 7 dní v týdnu 365 dní v roce. V zásadě lze říct, že u cloudu neplatíte za nákup těchto serverů a programů, které na nich jsou, ale za jejich užívání. Aby to bylo ještě jasnější, sepsali jsme 10 důvodů, proč je přesun do cloudu jedním z nejlepších rozhodnutí, které můžete pro budoucnost svého podnikání udělat.

Přečíst článek

Novinky do e-mailu

Odebírejte náš newsletter