840 840 700

Profesionální služby v IT

pro živnostníky, menší a střední společnosti

Správa serverů

instalace a správa serverů

pro malé a střední společnosti

Nepodceňujte srdce vaší počítačové sítě.
Navrhneme a zprovozníme vám firemní server, který potřebujete.
Spolehlivý, výkonný a bezpečný.

Výhody (externí) správy serverů?

 • Nespravovaný server je bezpečnostním hazardem s možnými zásadními finančními dopady.
 • Správa Vás stojí jen zlomek částky, kterou zaplatíte za kmenového pracovníka.
 • Naši technici jsou v oboru zkušenými profesionály, Vaše problémy řešili již mnohokrát a postupují dle oficiálních doporučení.
 • Veškeré zásahy jsou zaznamenávány a na požádání vykázány.
 • Plný přístup k serveru ze strany zaměstnanců firmy je často nežádoucí a riskantní. My jsme naopak vázáni etickými pravidly a zejména oboustrannou dohodou o ochraně důvěrných informací.

Jak to funguje?

 • 1 Dáme kvalifikovanou nabídku
  Na základě Vaší poptávky předložíme nabídku a návrh závazné objednávky.
 • 2 Instalace, audit
  Server nainstalujeme v souladu se standardy a za polovinu běžné ceny. U stávajícího serveru zahájíme audit jeho stavu a služeb a po schválení provedeme takové zásahy do serveru a služeb, které zajistí bezpečný a spolehlivý provoz zařízení.
 • 3 Monitoring a správa
  Nastavíme monitoring služeb a v souladu s oficiálními doporučeními provádíme aplikaci bezpečnostních politik. Na Vaši žádost prostřednictvím helpdesku provádíme potřebné administrátorské zásahy.

Akční balíček

 • za 990 Kč měsíčně

Akční správa serveru je službou pro každou malou firmu. Jste schopni postarat se o „Windows“, ale server je pro Vás již „vyšší dívčí“? Máme pro Vás opravdu dostupné řešení. A také dostupné ekonomické nízkospotřebové servery. Malý server, to je malý účet za správu a ještě menší za energie.

 • Správa serveru za 990 Kč měsíčně.
 • Pravidelná aktualizace systému.
 • Monitoring systému.
 • Garance odezvy helpdesku, garance hodinové ceny.
 • Poloviční cena instalačních prací.
 • Za příplatek 990 Kč měsíčně pronájem nízkoenergetického serveru vč. potřebného software.

Poptávka - akční správa serveru za 990,- Kč

Naši zákazníci o nás

Konzulta Brno a.s. a Konzulta Real a.s.

„Společnost Webstep nám více než 10 let poskytuje služby správy serverů a internetovou konektivitu - k naší plné spokojenosti. Můžeme potvrdit jejich vysokou profesionalitu a spolehlivost.“

zobrazit všechny

Pomůžeme i Vám

Bližší informace o správě serveru

TABS:Instalace serveru

Uzavřete-li s námi kontrakt na správu sítě nebo serveru, provedeme instalaci serveru s 50%-ní slevou. Na základě vašich požadavků předložíme návrh optimálního a cenově efektivního řešení. Není-li výběr řešení již předem omezen požadavky, upřednostňujeme nenáročná řešení na bázi svobodného software. Pro rychlejší orientaci uvádíme ceny za instalaci serveru dle role serveru ve firemní síti (mailserver, webserver, fileserver, router/firewall, groupware, backup server, aj.).

Audit serveru

Audit serveru provádíme v případech, kdy přebíráme do správy stávající server. Výsledkem auditu je seznam doporučení, který s vámi konzultujeme a v případě souhlasu pak přistupujeme k zásahům, které vedou ke zvýšení bezpečnosti a spolehlivosti serveru a k zajištění jeho kvalitní a pravidelné správy.

Audit serveru provádíme také jako samostatnou službu, kterou si objednává buď vedení společnosti nebo přímo pracovníci IT za účelem optimalizace serveru a jím poskytovaných služeb. Provádíme také tzv. forenzní audit, jehož cílem je nalezení příčin specifických problémů.

Monitoring služeb

Součástí správy serveru je monitoring stavu poskytovaných služeb. Veškeré abnormality a výpadky jsou zaznamenávány do protokolu příslušného serveru. Na výsledky monitoringu také na základě smluvených podmínek služby reagují pracovníci našeho helpdesku.

Bezpečnostní aktualizace

Aplikace bezpečnostních balíčků (aktualizace, patching) probíhá na základě sledování tzv. bezpečnostních doporučení příslušného operačního systému. Aktualizace je prováděna vždy manuálně, tak aby byl pracovník technické podpory schopen ověřit následnou funkčnost systému. V případě kritických doporučení je aktualizace prováděna s minimální prodlevou.

Helpdesk

Požaduje-li zákazník v souvislosti se správou serveru administrační zásah (např. z důvody personálních změn, nasazení nových zařízení do sítě apod.) je mu k dispozici náš Helpdesk. Každému požadavku je přiřazeno identifikační číslo a požadavek je řešen dle podmínek služby.

Vykazování zásahů

Veškeré (i automatické) zásahy na serveru a incidenty z monitoringu jsou zaznamenávány do protokolu, který je k dispozici zákazníkovi na požádání. Záznam obsahuje velké množství detailních technických informací a podrobně mapuje historii serveru.

Zaměřujeme se na živnostníky a menší a střední společnosti.
Profi helpdesk, garance reakční doby, urgentní výjezdy.
Nízkonákladové služby šetřící čas a peněženky klientů.
Akceptujeme platby v elektronických měnách (Bitcoin).
WebStep, tradice 15 let a tisíce spokojených zákazníků.