Speciální složky poštovního účtu

Některé služby našeho poštovního serveru jsou poskytovány prostřednictvním speciálních složek, které máte možnost si vytvořit ve Vaší poštovní schránce a tím spustit využívání příslušné služby.

Jaké jsou funkce složek?

  • Složka spam uchovává nevyžádanou poštu, emaily v této složce jsou automaticky mazány po sedmi dnech.
  • Složka status obsahuje zprávy s informacemi o Vaší odeslané poště. Prostřednictvím těchto emailů jste informování, zda Vaše zpráva úspěšně opustila náš server, kdy se tak stalo a podobně. Více informací naleznete na stránkách této služby.
  • Složka reports byla vytvořena za účelem shromažďování oznámení o nedoručitelné poště. Byla vytvořena speciálně za účelem ochrany proti vlnám spamu, které v poslední době využívaly právě tato oznámení. Zprávy v této složce jsou automaticky mazány po 14. dnech.

Na první pohled se mohou zdát jako obyčejné složky na třídění emailů, ale každá dobře plní svou danou funkci. Tyto složky si můžete jednoduše vytvořit prostřednictvím webového rozharní, nebo pomocí vašeho oblíbeného poštovního programu.

Jak vytvořit speciální složky?

Těchto 6 kroků vám pomůže vytvořit speciální složky prostřednictvím webového rozhraní.

  1. Přihlašte se k Vašemu účtu z WWW rozhraní.
  2. Klikněte na odkaz Schránky a označte složku INBOX.
  3. Z menu Vyberte akci: vyberte Vytvořit schránku.
  4. Jako název schránky zadejte některou z výše zmíněných složek.
  5. Pro každou další složku opakujte kroky 2 – 4.
  6. Odhlašte se.

Pokud již nechcete nadále využívat služeb některé ze speciálních složek, jednoduše danou složku smažete. V případě jakýchkoli potíží nás prosím kontaktujte.

Běžné IMAPové složky Trash (koš) a Junk (spam) se mažou po 30 dnech. Nemají žádnou speciální funkci.